Jak dopasować fryzurę do sukni ślubnej

Chyba każda z nas marzy o tym, aby w dniu ślubu czuć się wyjątkowo. Do tego niezbędna jest wymarzona suknia ślubna, ale my – kobiety do pełni szczęścia potrzebujemy czegoś więcej! Przecież idealny wygląd w dniu ślubu zależy nie tylko od sukni, ale także od dobrze dobranej ślubnej fryzury.

Fryzura a suknia ślubna
O tym, że ślub to najważniejsza chwila w życiu kobiety i że każda z nas chce wyglądać w tym dniu najlepiej jak się tylko da – wiadomo. Suknia ślubna jest najważniejszym elementem, przybliżającym nas do tego idealnego wyglądu. Oprócz butów, makijażu i pozostałych dodatków, my – kobiety, nie zapominamy też o stylizacji włosów. Dobór fryzury ślubnej dla niejednej kobiety to naprawdę spory kłopot. W takiej sytuacji dopasowujemy naszą fryzurę nie tylko do charakteru, kształtu twarzy, osobowości i upodobań, ale również do sukni ślubnej. Fryzura a suknia ślubna – podpowiadamy jak stworzyć idealny duet i na co zwrócić szczególną uwagę, by tego dnia prezentować się zjawiskowo. Przy doborze fryzury do sukni ślubnej musisz wziąć pod uwagę dwa najważniejsze kryteria: ilość zrobień na sukni oraz rodzaj dekoltu.

Suknia ze zdobieniami a suknia gładka
Jeżeli zdecydowałaś się na strojną, bogato zdobioną suknię ślubną, zrezygnuj z wyszukanych, wymyślnych i przykuwających wzrok upięć. W tej stylizacji to suknia powinna grać pierwsze skrzypce. Fryzura ma być jedynie dopełnieniem całego wizerunku, a wyszukane uczesanie przy strojnej sukni ślubnej może ją po prostu przyćmić. Im mniej, tym lepiej. Przy sukni, która posiada dużo zdobień, dodatków w postaci kamieni, diamentów, koronki, kwiatków postaw na delikatne, subtelne upięcie, które będzie idealnym dopełnieniem całego wizerunku.

Suknia z zabudowanym dekoltem a suknia bez ramiączek

Przy sukni z zabudowanym dekoltem najlepiej sprawdzą się upięcia. W tym przypadku, możecie sobie pozwolić na zdecydowanie bardziej wymyślne i strojne uczesania. Zasada jest prosta: im skromniejsza suknia, tym bardziej możecie poszaleć z fryzurą, a im bardziej strojna suknia, tym fryzura powinna być bardziej stonowana i klasyczna. Przy sukniach bez ramiączek świetnie sprawdzą się nie tylko upięcia, ale przede wszystkim rozpuszczone włosy. Luźno puszczone, zwiewne kosmyki włosów nadadzą ci subtelności, kobiecości i przysłonią odkryte ramiona. W takiej oprawie luźno puszczone loki będą wyglądały zjawiskowo.

Suknia z dekoltem w kształcie litery V a suknia z dekoltem na plecach

Przy sukni z dekoltem w kształcie litery V również świetnie sprawdzą się luźno puszczone loki. Dekolt w literę V świetnie wysmukla sylwetkę, a rozpuszczone, lub lekko podpięte loki nadadzą całości hollywoodzkiego klimatu. Sprawa wygląda zupełnie inaczej przy sukni z dekoltem na plecach, który jest jej głównym elementem przyciągającym uwagę.

No Comments

Post A Comment